Nie ste prihlásený   Prihlásenie  Registrácia
0 ks
0,00 €
   

Degustácia s vinárstvom Nichta

590x250.jpg
Pozývame vás na degustáciu plnú pokladov z Tekova. Objavte jedinečný terroir, ktorý sa skrýva v každej fľaši vína z vinárstva Nichta.

Úžasné vinohrady vinárstva Nichta nachádzajúce sa v oblasti Čajkova a pestrú kolekciu vín v štyroch úrovniach - Circum, Fusion, Terroir a Nichta, vám predstaví majiteľ vinárstva Branislav Nichta.

Budeme degustovať skvelé vína z odrôd Tramín červený, Dunaj či Devín. Ochutnáte aj takmer zabudnutú odrodu – Peseckú leánku, ktorá sa ukrýva v jednych z najvyššie položených vinohradov na Slovensku. Láska k viniciam a pracovitosť vinára, pána Nichtu, sú základným stavebným kameňom kvality vín značky Nichta. Ich neopakovateľný terroirový charakter oceňujú milovníci dobrých vín na Slovensku, ale aj v zahraničí.

  • Stretneme sa v degustačných priestoroch Wineplanet, Stará Vajnorská 39, Bratislava - Zlaté Piesky ( mapa ).
  • 26.10. 2018 o 18:00
  • Cena degustácie: 12 €

Čo ochutnáme?

Welcome drink SPARKLING Sauvignon 2015

NICHTA Veltlínske zelené 2016 suché
NICHTA Rizling rýnsky 2015 suché
TERROIR Pesecká leánka 2017 suché
TERROIR Devín 2017 suché
CIRCUM Chardonnay BARIK 2015 suché
CIRCUM Tramín červený bobuľový výber 2015 sladké
FUSION Cabernet sauvignon rosé 2017 suché
NICHTA Pinot Noir 2015 suché
NICHTA Alibernet 2015 suché
NICHTA Dunaj 2015 suché

Branislav Nichta predstavuje kolekciu vín

"Kolekcia CIRCUM predstavuje ľahkosť, sviežosť a typický odrodový charakter. Nájdete v nej odrody typické pre celé Slovensko, ktoré odrážajú miesto svojho pôvodu – naše vinohrady. Ďalšou je kolekcia FUSION. Nájdete v nej vína z odrôd, ktoré sa pestujú v rôznych častiach sveta, ale svoje miesto majú aj v našich vinohradoch. Vína z tejto kolekcie predstavujú ich podobu v našich podmienkach a umožňujú vám porovnať ich charakter.

590x250.jpg

Kolekcia TERROIR - Pesecká leánka a Frankovka modrá sú odrody, ktoré sú v našej oblasti pestované už po desaťročia. Dopĺňa ich prvá slovenská odroda Devín, ktorá bola vyšľachtená pre slovenské podmienky. V kolekcii NICHTA sa nachádzajú výnimočné vína daného ročníka. Pochádzajú z našich najkvalitnejších polôh a z odrôd, ktoré dlhodobo dokazujú svoj potenciál v našej oblasti."

Kompletný rozhovor s Branislavom Nichtom na našom blogu.

Nichta_vinarstvo_6.png

     
 
 
 
Visa Visa Electron Verified by Visa MasterCard MasterCard SecureCode Maestro Diners Club Tatrapay Sporopay VUB eplatby Uniplatba PayPal Discover
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia